Краєзнавчий музей
Краєзнавчий музей при ВПУ №29 смт Володимирець
«Музей – це минуле, це історія, це душа, це серце наших предків, а для нас – величавий храм, куди ми повинні входити з побожністю, а виходити з найглибшим поважанням і гарячою любов’ю до всього того, чим жили наші батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою, як заповіт, і чому повинні учитися і всі ми, і покоління наших нащадків, поки стоїть земля і світить сонце».
Дмитро Яворницький
Ось уже 20 років у Володимирецькому вищому професійному училищі №29, яке розміщене у глибині безкрайніх Поліських лісів на Рівненщині, діє музей, який складається із трьох експозиційних залів: «Бойової і трудової слави», «Історія училища», «Українська світлиця» та який може багато розповісти про героїчну боротьбу володимирецьких партизанів у роки Великої Вітчизняної війни за свободу, створення і діяльність навчального закладу, життя і побут українських поліщуків – жителів нашого краю.
Ідея створення музею виникла ще у 1986 році, а її ініціаторами були: попередній директор училища Верешко Володимир Йосипович і Остапенко Анатолій Федорович, який працював на той час заступником директора, нині директор Володимирецького районного колегіуму відомий не лише на Рівненщині, а й в Україні.
Поряд з будівельними роботами щодо створення музею - велася і пошукова робота: конкурси груп училища по збору матеріалів на військово-патріотичну тематику, речей побуту, відбувалися зустрічі з ветеранами ВВв, екскурсії по селах Володимиреччини.
І вже запрацював музей у 1988 році під назвою «Музей комсомольської слави Володимиреччини».
Уже з ініціативи теперішнього директора Боровика Валерія Пилиповича та завдяки активній співпраці педагогічного й учнівського колективів у 2013 році відкрито ще одну залу «Українська світлиця». Педагогічним колективом погоджено Положення про краєзнавчий музей при ВПУ №29 смт Володимирець.
За роки свого існування музею він став центром патріотичного виховання молоді. Стенди розповідають про основні битви та участь у них наших односельчан та уродженців Володимиреччини.
В музеї, для учнів училища й мешканців селища, проводяться екскурсії, лекції, заняття гуртка, виховні години, вікторини, конференції та тематичні уроки.