Правила внутрішнього розпорядку

ПРАВИЛА
внутрішнього розпорядку в гуртожитку
ВПУ № 29 смт. Володимирець

   Гуртожиток розрахований для проживання учнів у період навчання в Вищому професійному училищі № 29 смт. Володимирець.
У гуртожитку повинні бути створені необхідні умови для проживання, занять, відпочинку учнів та проведення виховної роботи з ними.  Крім житлових кімнат, повинні бути кімнати загального користування, а саме: кімнати для приготування їжі, прання з сушильнею, побутові кімнати, кімнати відпочинку, кімнати для занять, кімнати вихователів, санітарно-гігієнічні приміщення (вмивальні, вбиральні, кімнати особистої гігієни жінки).
І. Загальні положення.
1.1. Вселення учнів у гуртожиток здійснюється за наказом директора, згідно з поданими заявами.
1.2. Особа, якій надається гуртожиток зобов'язана особисто пред’явити, паспорт чи свідоцтво про народження, медичну довідку на право проживання в гуртожитку, завідуючому гуртожитком. Дана особа повинна пройти Інструктаж з питань охорони праці і протипожежної безпеки, вивчити Правила внутрішнього розпорядку, ознайомитись із встановленим порядком користування особистими електропобутовими приладами, а також порядком звільнення гуртожитку. Інструктаж проводиться працівником навчального закладу, який пройшов курси з охорони праці та має відповідне посвідчення.
 1.3. Документи на прописку тих, хто вселяється в гуртожиток, подаються завідуючим гуртожитку у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ України. Оплата за прописку проводиться за рахунок особи, якій надано гуртожиток.
1.4. Мешканці гуртожитку можуть бути, у разі необхідності, тимчасово переселені до іншої кімнати без погіршення житлових умов.
1.5. При відрахуванні із навчального закладу, а також при його закінченні, мешканці звільняють гуртожиток протягом трьох днів від дня підписання відповідного наказу. У випадках, коли з поважних причин мешканець не може залишити гуртожиток у відповідний термін, рішенням директора цей термін може бути продовжено.
1.6. Особи, які були виселені з гуртожитку за порушення Правил внутрішнього розпорядку, можуть вселитись знову за рішенням ради гуртожитку, наказом затвердженого директором навчального закладу.
 
ІІ. Умови проживання.
2.1. Особі, яка вселяється в гуртожиток, вказується надане жиле місце, надається необхідний інвентар, білизна, інше майно, за яке вона несе особисту відповідальність.
2.2. Мешканцям гуртожитку видаються перепустки на право входу до гуртожитку.
2.3. У кожній кімнаті з числа її мешканців обирається староста. Опис майна і речей загального користування в кімнаті, підписаний всіма мешканцями кімнати, зберігається у завідуючого гуртожитком.
Вхід до гуртожитку дозволяється:

  • мешканцям даного гуртожитку до 2100 години, після 2100 години вхід дозволяється у виключних випадках за заздалегідь виданим письмовим дозволом завідуючого гуртожитком, вихователя, заступника директора з НВР;
  • відвідувачам - тільки у позаурочний час з 1630 до 2100 години. При вході до гуртожитку відвідувачі пред'являють черговій документ, що засвідчує особу, і реєструються в книзі відвідувачів. Мешканець зобов'язаний особисто зустріти відвідувача при вході і провести його при залишенні гуртожитку.

Відповідальність за своєчасне залишення відвідувачами гуртожитку і дотримання ними правил внутрішнього розпорядку несуть мешканці, що запросили.
2.4. Позаурочні виховні, культурно-масові заходи в гуртожитку здійснюються за планом роботи вихователів, який затверджується заступником директора з навчально-виховної роботи,  і закінчуються до 2100. Із 2200 і до 730 в гуртожитку повинна панувати тиша.
2.5. Мешканці гуртожитку не повинні прати білизну, чистити одяг і взуття в житлових кімнатах, для цього обладнані побутові кімнати. На стінах, шафах, інших меблях не дозволяється наклеювати або прибивати оголошення, фотографії, плакати, малюнки та ін.
2.6. Усі мешканці гуртожитку залучаються до господарських робіт по самообслуговуванню, чергуванню в кімнатах, секціях на поверхах та прилеглій території. Щоденно виконуються роботи по підтриманню порядку і чистоти в своїх жилих кімнатах і кімнатах загального користування
 
ІІІ. Порядок денний в гуртожитку навчального закладу:
* Пробудження від сну, підйом, ранковий туалет – 0730 - 0750
* Ранкова зарядка,прибирання кімнат - 0750 - 08 10
* Сніданок, підготовка до занять,вихід на уроки - 0810 - 0825
* Навчальні заняття - 0830 - 1615
* Обідня перерва - 1230 - 1300
* Прибирання кімнат, секцій - 1700 - 1730
* Година самопідготовки - 1800 - 1900
* Заняття в гуртках та спортивних секціях - 1700 - 2100
* Вільний час, читання, перегляд телепередач,
                                                              проведення виховних заходів - 2000 - 2100                                                                                                 
* Вечірня перевірка учнів та санітарна година, підготовка до сну - 2100 - 2200
* Сон - 2200 - 730
 
ІV. Учні, які проживають у гуртожитку, мають право:
користуватись приміщеннями навчального і культурно-побутового призначення, обладнанням і майном гуртожитку;
вимагати своєчасного ремонту або заміни обладнання, меблів, постільних речей та іншого майна гуртожитку, а також усунення недоліків у побутовому забезпеченні;
обирати раду гуртожитку і бути обраним до її складу;
брати участь через раду гуртожитку у вирішенні питань, пов’язаних з покращенням житлово-побутових умов, організації виховної роботи і дозвілля, обладнання і оформлення жилих кімнат і приміщень гуртожитку, роботи обслуговуючого персоналу та інше;
звертатись із скаргами до адміністрації навчального закладу на роботу обслуговуючого персоналу і вихователів щодо поліпшення житлово-побутових умов, якщо вони не відповідають вимогам Положення про гуртожиток і нормам обладнання та утримання гуртожитків.
V. Учні, які проживають у гуртожитку, зобов’язані:
Дотримуватись правил внутрішнього розпорядку і режиму дня гуртожитку.
Здати документи на прописку відразу при поселенні в гуртожиток (за потреби).
Зайшовши в гуртожиток показати учнівський квиток.
Виходячи з кімнати вимкнути світло, електроприлади, зачинити вікна. Економно використовувати електроенергію, воду.
Виходячи з гуртожитку здати ключі вахтеру.
Не лягати і не сідати на ліжко  у верхньому одязі.
Бережливо ставитись до майна в кімнаті та на поверсі гуртожитку.
Дотримуватись чистоти і порядку в житлових кімнатах, місцях загального користування; брати участь у всіх видах робіт по самообслуговуванню, щоденно прибирати жилі кімнати.
У разі пошкодження майна – відшкодувати збитки у відповідності з діючим законодавством.
Дотримуватися особистої гігієни.
Виконувати обов’язки чергового кімнати, поверху тощо.
Брати участь у наведенні порядку, озелененні території, обладнанні спортивних майданчиків, ремонту інвентарю, приміщень.
Брати активну участь у громадському житті гуртожитку.
Дотримуватись чистоти на прилеглій до гуртожитку території.
Щороку проводити поточний ремонт своїх кімнат.
По закінченню навчання в навчальному закладі або при достроковому позбавленні права на місце в гуртожитку здати одержане майно і виїхати із гуртожитку на протязі доби.
Про всі надзвичайні події у гуртожитку терміново сповіщати вихователя, вахтера, членів ради гуртожитку.
Дотримуватись правил техніки безпеки, пожежної безпеки при користуванні електричними приладами, не встановлювати без дозволу адміністрації гуртожитку додаткові електроспоживаючі прилади (особисті електропобутові прилади і радіоапаратура мешканців підлягає реєстрації у коменданта гуртожитку).
При тимчасовому виїзді із гуртожитку повідомити про це вихователя (повідомити причину від’їзду, адресу куди від’їжджає та телефон).
Забезпечити наявність дублікату ключа від кімнати.
VІ. Учням, які проживають у гуртожитку, забороняється:
самовільно переселятись із однієї кімнати в другу;
переносити інвентар з однієї кімнати в іншу, виносити його з гуртожитку без дозволу завідуючого гуртожитком;
прати білизну, чистити одяг і взуття в жилих кімнатах;
грати в азартні ігри;
наклеювати або прибивати на стінах і шафах об’яви, розклади, графіки, фотографії, малюнки, ілюстрації, тощо;
проводити переобладнання і ремонт електропроводки, вмикати електропобутові        прилади в жилих кімнатах;
самовільно замінювати дверний замок;
викидати через квартирки, вікна сміття, пляшки, пакети з водою інші предмети;
приходити в гуртожиток в нетверезому стані, приносити і розпивати спиртні напої, курити в жилих кімнатах і місцях загального користування;
тримати домашніх тварин;
створювати шум, а також вмикати радіотелевізійну апаратуру на гучність, що перевищує гучність кімнати;
запрошувати в гуртожиток сторонніх осіб без дозволу завідуючого, вихователя і залишати їх після 2100 або на ночівлю;
проникати в гуртожиток через квартирки, вікна, балкони, пожежні драбини, водостічні труби;
порушувати внутрішні правила проживання у гуртожитку.
 
VІІ. Заохочення
За активну участь у культурно-масових заходах і роботі по покращенню умов і побутового обслуговування мешканці гуртожитку заохочуються:
оголошенням подяки;
нагородження пам’ятним подарунком або грошовою премією;
окремі кімнати гуртожитку можуть бути нагородженні додатковим обладнанням і інвентарем, не передбаченим «Типовими нормами обладнання гуртожитків».
VІІІ. За порушення навчальної дисципліни, Правил внутрішнього розпорядку гуртожитку до учнів може бути використані такі  дисциплінарні покарання:
попередження;
догана;
сувора догана;
виселення з гуртожитку;
не поселення в гуртожиток на наступний рік;
виключення з професійно-технічного навчального закладу.
 
Заохочення та стягнення мешканцям гуртожитків, у встановленому порядку, виносяться наказом дирекції училища за поданням ради гуртожитку.
 
ІХ. Правила внутрішнього розпорядку повинні вивішуватися в професійно-технічному навчальному закладі на видному місці і являються обов'язковими для усіх учнів та працівників навчального закладу.