Професії

Головна » Файли » Мои файлы

Електромонтажник, електрозварник
27.01.2009, 09:17

Важливу роль у розвитку всіх галузей народного господарства відіграє електрифікація, яка являється головним напрямком технічного прогресу.

У системі будівництва електромонтажні роботи займають особливе місце. Вони являють собою значний по об’єму і складності комплекс різних видів робіт по монтажу електричних пристроїв, силового електрообладнання, кабельних і повітряних ліній, електропроводок, електричного освітлення та ін.

Об’єми електромонтажних робіт збільшуються по мірі росту виробництва електроенергії і розширення капітального будівництва.

Сучасний розвиток електромонтажних робіт базується на широкому втіленні нової техніки і технології індустріальних методів монтажу. Електромонтажники при монтажі виконують механізовану обробку проводів і кабелів; стендове збирання ліній електропроводок, підключення електромашин, монтаж тросової електропроводки, монтаж трансформаторних підстанцій, монтаж повітряних ліній і т.д.

При роботі використовують такі інструменти: плоскогубці, круглогубці, викрутки, покажчики напруги, тестери, різні машині та інше.

Електромонтажники виконують електромонтажні роботи під напругою і без неї, тому при виконанні різних робіт використовують захисні засоби. Всі інструменти з ізольованими ручками.

Електромонтажники працюють у промисловому виробництві, будівництві, сфері обслуговування, комунальному, сільському господарстві, приватному секторі та ін.

Професію електромонтажника здобувають у вищому професійному училищі №29 смт.Володимирця. Протипоказано освоювати професію електромонтажника людям з поганим зором, порушенням нервової системи, з нестійкою увагою. Електромонтажник має бути спокійним, рішучим, самостійним, акуратним, зібраним, відповідальним.

Перспективи розвитку електромонтажника як спеціаліста пов’язані з самовдосконаленням, необхідністю розширення знань, престижу фахівця, одержанню більш високого рівня кваліфікації. Перспективи росту пов’язані з розвитком атомної енергетики, приватного сектора і, взагалі, всієї економіки держави.

Матеріальний добробут фахівця залежить від рівня його кваліфікації та обсягу виконаних робіт, місця роботи і т.д.

Споріднені професії: електрозварник, слюсар по ремонту побутової техніки.

Прогрес техніки багато в чому ґрунтується на вдосконаленні способів з’єднання деталей. Зварювання визначає технологічний рівень виробництва та є його кінцевим етапом.

Зварювання використовується у процесах спорудження нових конструкцій, ремонту машин і апаратів, відновлення зруйнованих будівель та споруд.

      Сучасні досягнення в галузі зварювання дають змогу з’єднати не тільки метали, а й пластмасу, скло, деякі види кераміки тощо. Зварювання стало провідним технологічним процесом у виготовленні металевих конструкцій і виробів у промисловості, будівництві, на транспорті, в комунальному і сільському господарствах.

Способи зварювання поділяються за видами енергії, що застосовується для одержання зварювального з’єднання на: механічні, хімічні, електричні, електромеханічні, хіміко-механічні, променеві тощо.

Зварювальники у процесі праці використовують різні способи, які поділяються на ручні, механічні, напівавтоматичні та автоматичні. Вони використовують способи дугового, газового, термічного, електрошлакового, холодного, контактного, лазерного зварювання. Регулюють роботу зварювального апарату. Основними інструментами зварювальника є: електродотримач; молоток; зубило; сталева щітка; набір шаблонів; кутник та ін.

Електрозварювальники здійснюють зварювання вузлів, деталей, конструкцій, готують вироби до зварювання, зачищають шви, добирають необхідний режим зварювання.

Зварювальники працюють у різних кліматичних умовах: у приміщенні, просто неба, під землею і навіть у космічному просторі.

При виконанні зварювальних робіт, вони використовують захисні засоби: захисні костюми, спеціальне взуття, темні окуляри та інші пристрої для захисту від можливих травм та опіків.

Зварювальники працюють у сферах виробництва, будівництва, обслуговування, комунальному та сільському господарстві, на транспорті та приватному секторі.

Професію електрозварювальника можна здобути у нашому училищі. Протипоказано освоювати професію електрозварювальника особам із захворюваннями органів дихання, поганим зором, порушеннями опорно-рухового апарату, нервової системи, гіпертонічною хворобою, хворим на бронхіальну астму, з нестійкою увагою.

Електрозварювальнику необхідно мати добре розвинені м’язові відчуття, точний окомір, добре володіти відчуттям часу, точністю сприймання. Йому необхідно мати розвинену просторову уяву, технічну кмітливість, високий рівень невербального інтелекту, емоційну стійкість, врівноважений характер. Він повинен бути спокійним, рішучим, самостійним, акуратним, зібраним, відповідальним.

Перспективи розвитку спеціаліста пов’язані із самовдосконаленням, необхідністю розширення знань з різних галузей техніки, технології, що сприяє розвитку інтелекту і престижу фахівця, одержанню більш високого рівня кваліфікації, просуванню по службі.

Матеріальний добробут фахівця залежить від рівня його кваліфікації, обсягу виконаних робіт та місця роботи.
 

Споріднені професії. Електрозварювальники належать до категорії працівників, що мають навички роботи з металами та іншими матеріалами. Це ковалі, токарі, слюсарі, котельники, арматурники, слюсарі-сантехніки і газозварювальники.
 

Категорія: Мои файлы | Додав: vpu29
Переглядів: 1748 | Завантажень: 0 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 3
3 Олександр   [Матеріал]
а для того щоб до вас поступити на електромонтажника потрібно ЗНО?

2 назар   [Матеріал]
а можна учитися на заочній формі?

1 Luckie   [Матеріал]
Dude, right on there btroher.

Ім`я *:
Email *:
Код *: