Професії

Головна » Файли » Мои файлы

Столяр, муляр, монтажник гіпсокартонних конструкцій.
27.01.2009, 09:24

У діяльності і житті людини деревина займає провідне місце, так як застосовується у різних галузях народного господарства в тому чи іншому вигляді.

В основному деревина застосовується для виготовлення виробів, столярно-будівельних конструкцій, зведення дерев’яних будинків, виготовлення меблів та ін.

Деревина – це матеріал, який легко обробляється, має малу об’ємну масу. Добре кріпиться за допомогою металевих виробів для кріплення, гнеться, склеюється, порівняно з іншими будівельними матеріалами, а також має гарну текстуру та властивості, які не замінить ні один штучний матеріал.

Сучасні досягнення у галузі деревообробки дають змогу виготовляти все нові і нові вироби з деревини. На сучасному етапі застосовуються нові верстати для обробки деревини та лінії по збиранню столярно-будівельних конструкцій. А для виконання цих робіт необхідні висококваліфіковані робітники за спеціальністю „Столяр будівельний, тесляр”.

Столярно-теслярські роботи включають в себе виготовлення:

-елементів дверного і віконного заповнення (віконні рами і дверні полотна);
-виготовлення підлог різного виду (дощані, паркетні, ламінантні);
-оббивання дощечкою дерев’яних будинків ззовні і вагонкою всередині;
-влаштування дерев’яних панелей, перегородок, тамбурів, сходових маршів у приватних будинках, а також вбудованих меблів;
-зведення будинків брущато-колодчастої конструкції;
-виготовлення несучих елементів даху і їх монтаж.

Різання по дереву – це роботи, які проводять після зведення будівель. Для того, щоб надати їм гарного вигляду, застосовують різьбу - це оздоблення вікон, дверей, лоджій, балконів, фронтонів дерев’яних будівель, зведення ганку, виготовлення елементів, які прикрашають двір будинку, дитячих садків, санаторіїв, дитячих таборів відпочинку тощо.

Різьба також включає виготовлення виробів домашнього вжитку: кухонні набори, хлібниці і навіть художні меблі. Все це створює затишок і приємний настрій в оселі.

Для роботи столяри застосовують різний інструмент, який допомагає якісно і точно, а головне швидко зробити заплановану роботу. До таких інструментів належать контрольно-вимірювальні інструменти, що дають змогу розмітити і точно виготовити виріб. До робочих інструментів відносяться:

-ручні;
-ручні електрифіковані;
-верстати;
-напівавтоматичні лінії;
-автоматичні лінії.

Столяри працюють у різних умовах: на будівельному майданчику, на деревообробних підприємствах. Вони працюють з інструментами і механізмами, які мають різальні органи, швидкообертаючі частини. При роботі використовують захисні засоби: навушники протизвукові, захисні окуляри, робочий одяг, взуття; при роботі на дахах – монтажні пояси і трапи для пересування. Верстати обладнані захисними пристроями: кожухами, коробками, екранами, а також механізмами, що різко зупиняють обертальні механізми та двигуни. Обладнуються системою подачі заготовок, щоб руки робітника були далі від різальних органів. Мають належне освітлення та вентиляцію.

Столяри працюють у сфері виробництва, будівництва, обслуговування, комунальному та сільському господарстві, приватному секторі.

Професію столяра, тесляра, різальника по дереву можна здобути у ВПУ №29 смт. Володимирець.

Протипоказано освоювати професію столяра особам із захворюванням органів дихання, слуху, порушенням опорно-рухового апарату, нервової системи, хворим на бронхіальну астму, з нестійкою увагою, недостатньо швидкими та точними сенсорномоторними реакціями.

Столяр повинен мати добре розвинені м’язові відчуття, точний окомір, просторову уяву, добре креслити і малювати, мати точне відчуття кольорів та відтінків, розвинену вольову організацію, врівноважений характер.

Столяр повинен бути рішучим, самостійним, акуратним, зібраним і відповідальним.

Перспективи розвитку столяра, як спеціаліста, пов’язані із самовдосконаленням, необхідністю розширення знань у галузі техніки, технології, що сприяє престижу фахівця, одержанню більш високого рівня кваліфікації, обрання на більш відповідальну посаду, матеріальним винагородам. Перспективи росту пов’язані також з розвитком приватного сектора і економіки держави. Споріднені професії. Столяри належать до категорії працівників, що мають навички роботи з деревиною, склом, покрівельними матеріалами для кріплення дерев’яних конструкцій, роботою на верстатах тощо. Це столяри-тесляри, різальники по дереву, столяр-паркетник, столяр-червонодеревник, столяр-мебельник, столяр-верстатник, столяр-оздоблювальник дерев’яних поверхонь, дизайнер.

Крім цього на сучасному етапі широко застосовується гіпсокартон для оздоблення інтер'єру приміщень. Тому виникла потреба у підготовці робітників з навиками виконання даних робіт.

Категорія: Мои файлы | Додав: vpu29
Переглядів: 3120 | Завантажень: 0 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 1
1 Георгий   [Матеріал]
ето конечно харошо но как же профильное качество

Ім`я *:
Email *:
Код *: