Новини училища

Головна » Статті » Мои статьи

Сьогодні ми не уявляємо Різдва без куті, Великодня - без писанок

У групі  №22  на честь великодніх свят  проходив цікавий  і повчальний урок  на тему «Приготування варених яєць. Правила варіння яєць». Майстер виробничого навчання Сидорчук Юлія Павлівна вчила учнів не лише правилам варіння, а й розповідала про традиції і звичаї нашого народу, прищеплювала любов до народного мистецтва – писанкарства.

 

                                    Ми сьогодні працювали

                                    І  писанки малювали.

 

 

                                    Подивіться, які файні,

                                    В них життя нового тайна.

 

 

         

В усіх народів Світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світі, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристанища.

Поет Т.Г.Шевченко, звертаючись до України - матері, що все життя страждає, запитує:

Чи ти рано до схід сонця

Богу не молилась?

Чи ти діточок непевних

Звичаю не вчила?

Виходить не знати звичаїв свого народу гріх, сором.

Із звичаями тісно пов’язані обряди, як їх складова частина. Все життя людей з раннього дитинства до глибокої старості супроводжується різними обрядами, діями, що тісно пов’язані з народними святами.

 Чи вкладаємо ми сьогодні цей справжній зміст у слова «свято» та «обряд»? Що таке сьогодні для нас «свято»? Гарно одягнутися, смачно поїсти, повеселитися? Чи освятитися, привести в гармонію свою душу?

  Продовжуючи тему Великодня,  хотілося б  зосередити вашу увагу на писанках та на крашанках, тому що фарбовані та орнаментовані курячі яйця вважалися символом життя (існує така легенда, що перше яйце мало в середині не жовток, а зародок цілого світу).

Легенда про писанку.

Одна  з легенд говорить про те, що доля світу залежить від того, скільки писанок пишуть люди на землі щороку. Доки пишуться писанки, світ буде існувати, а коли не стануть їх писати, тоді зло у вигляді диявола звільниться із своїх пут і знищить увесь світ. Цей диявол живе під землею, прикутий ланцюгами до скелі. Щороку він посилає своїх слуг на землю, щоб вони перевірили, чи пишуться ще писанки і чи багато їх. Якщо так, то залізні пута затискають його міцно, і він втрачає силу, тому що людська любов перемагає зло.

Легенда про крашанку.

   Коли Ісус Христос воскрес, то перелякані воїни, які охороняли його гробницю побігли сповістити своєму сотнику про це диво. Сотник в цей час снідав, перед ним лежали варені яйця. Коли воїни сповістили йому, що Ісус воскрес із мертвих, він дуже розлютився і закричав на них. «Як з мертвого може статися живе?» І враз сталося диво! Яйця на тарілці почервоніли! Приголомшений сотник промовляв: «Вірю вам, що той замучений воскрес і що він був Бог».

Повір’я.

Які ви знаєте ігри, повір’я пов’язані з освяченими яйцями?

1. Діти б’ють яйце об яйце. Так перевіряли чий батько сильніший.

2. Коли будували дім, у фундамент обов’язково закладали крашанки на щастя і на радість.

3. Якщо свячену крашанку тричі обнести навколо хати, яка горить, то пожежа погасне.

4. Дівчата беруть найкрасивішу крашанку, кладуть у миску з водою і вмиваються, щоб буди вродливою і красивою.

Категорія: Мои статьи | Додав: kozodoy (24.04.2017)
Переглядів: 103 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: